دانلود کارگاه کاربردی اراضی - بررسی وشناخت شهر فریمان 75 ص-40108080

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 93 صفحه بررسی وشناخت شهر شناخت تاریخچه شهر ، نام و سابقه ی تاریخی شهر و منشاء پیدایش و روند گسترش شهر تاکنون -شهر فریمان فریمان فعلی قریه ای است در شمال غربی فریمان که جز دهستان نیشابور بوده است . برخدانلود کارگاه کاربردی اراضی - بررسی وشناخت شهر فریمان 75 ص|40108302|iuh|دانلود کارگاه کاربردی اراضی بررسی وشناخت شهر فریمان 75 ص,تحقیق کارگاه کاربردی اراضی بررسی وشناخت شهر فریمان 75 ص,مقاله کارگاه کاربردی اراضی بررسی وشناخت شهر فریمان 75 ص,کارگاه کاربردی اراضی بررسی وشناخت شهر فریمان 75 ص
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود کارگاه کاربردی اراضی - بررسی وشناخت شهر فریمان 75 ص وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 93 صفحه

بررسی وشناخت شهر شناخت تاریخچه شهر ، نام و سابقه ی تاریخی شهر و منشاء پیدایش و روند گسترش شهر تاکنون -شهر فریمان فریمان فعلی قریه ای است در شمال غربی فریمان که جز دهستان نیشابور بوده است .
برخی منابع نیز بنای اصلی شهر فریمان را مربوط به قبل ازاسلام می دانند.
بند فریمان از قدیمی ترین آثار پیرامون شهر فریمان است که بنای آن را در زمان دیلمیان و یا سلجوقیان دانسته اند که پس از آن مردم فریمان از شمال غربی به محل فعلی شهر نقل مکان نموده اند و اقدام به احداث قریه ای با برج و بارو نموداند که قسمتی از آثار دیوارهای آن در شمال شهر فریمان فعلی به چشم می خورد.
روستاهای تقی آباد ، لوشاب و قلعه نو فریمان نیز همزمان با پیدایش فریمان احداث شده اند آنچه که مسلم است هسته ی اولیه شهر موجود درشمال میدان امام خمینی فعلی ، خیابان های امام موسی صدر، سید جمال الدین اسد آبادی و طالقانی قرارداشته که محلات قدیمی شهر نیز درهمین محدوده شکل گرفته است.
این محدوده را وجود رباط قدیمی مربوط به دوران صفویه ، نوع معماری و مصالح بکار رفته در بناها به همراه بافت ارگانیک از دیگر محلات شهر متمایز ساخته و به آن قدمتی چند صد ساله می دهد .
عموم ساختمان ها از خشت و گل ساخته شده که در حال حاضر قریب به اتفاق آنها تخریبی می باشند.
از بازارقدیمی که معمولاً هسته اولیه شهر های ایرانی در اطراف آن شکل می گیرد در شهر فریمان مدرکی در دست نیست پس از احداث و توسعه جاده جدید شهر فریمان در دوران حکومت رضاخان پهلوی به سمت جنوب با خیابان های منظم و شطرنجی و احداث ساختمان های جدید حکومتی توسعه یافت .
طی دهه های اخیر بدلیل افزایش جمعیت و مهاجرت روستائیان به شهر فریمان و ارتقای جایگاه اداری فریمان ( مرکزیت شهرستان ) مناطق جدیدی در سمت جاده شهر فریمان { بلوار امام رضا(ع)} امتداد کارخانه قند و در راستای جاده جدید فریمان به تربت جام به شهر افزوده شد.
به طور کلی در شهر فریمان 3 نوع بافت ، مطابق با دوران های مختلف رشد آن قابل تشخیص است که نشان دهنده چگونگی روند رشد شهر در دوره های گوناگون است.
الف – بافت ارگانیک و قدیمی شهر در دو سمت انتهای خیابان امام خمینی و در شمال جغرافیایی شهر.
ب – بافت میانی و شطرنجی در دو طرف خیابان امام خمینی به سمت جنوب که رشد شهر در دوران پهلوی را در بر می گیرد.
پ - بافت سازمانی و قطعات تفکیکی از پیش طراحی شده دربخش جنوبی خیابان امام رضا (ع) و در دو سمت جاده منتهی به کارخانه قند که نشان از رشد شهر در سه دهه اخیر دارد .
( طالش ، 1382 ، گزارش 2 ، ص 1 و 2 ) -وجه تسمیه : در مورد کلمه ی فریمان ، در فرهنگ جغرافیایی ایران چنین آورده شده است : واژه فر با تشدید ، ریشه ی اوستایی و پهلوی دارد و به معنی جلال و شکوه است فری بی تشدید مخفف آفرین به معنای مدح و ستودن است و مان صیغه امرماندن می باشد .
بنابراین فریمان مرکب از دو کلمه فری و مان به معنی (باشکوه و جلال بمان) است .
به طور کلی در کتاب شرح سفری در ایالات خراسان و شمال غربی افغانستان نیز آمده است که شخصی به نام فریدون شاه سد فریمان را بنا نهاده است لذا این اسم بعد از تفسیر و تبدیل به فریمون و سپس فریمان تغییر کرده است عده ای نیز معتقد هستند که فریمن به مع


مطالب دیگر:
📂تحقیق بي مهري در اسلام📂تحقیق رضايت شغلي بخش فرهنگ اصفهان📂تحقیق تأثير آموزش مهارت هاي زندگي بر سلامت روان و منبع كنترل📂تحقیق روابط بين تدريس و يادگيري📂تحقیق روش تدريس ايفاي نقش📂تحقیق طـرح درس📂تحقیق بررسي شيوع كودك آزاري در وابستگان به مواد مخدر📂تحقیق تاثير محيط بر خلاقيت كودكان📂تحقیق خلاقيت در كودكان📂تحقیق لكنت زبان📂تحقیق مقايسه بهداشت رواني دانشجويان سيگاري و غيرسيگاري در یک دانشگاه📂تحقیق فوبي (هراس) خاص📂تحقیق نقش محبت و مهرورزي در پيشرفت جامعه📂تحقیق مشكلات خوابگاه هاي دانشجويي📂تحقیق ناكامي در به دست آوردن امنيت📂تحقیق نتیجه ازدواج های خیابانی📂تحقیق مهارت هاي يادگيري📂تحقیق نقش همسران در زندگی📂تحقیق نهاد اجتماعی📂تحقیق مشاوره ناشنوايان (فرازها و نشيب ها)📂تحقیق نقش روان شناسي در ادبيات معاصر📂تحقیق تكواژشناسي📂تحقیق نقش زنان در فعاليت هاي اجتماعي، اقتصادي و ... در جامعه📂تحقیق زبان خصوصي📂تحقیق طراحي و برنامه ريزي يادگيري