بررسی موردفیزیولوژی کلیه-31012513

دانلود فایل کامل در قالب فایل word و متشکل از 31 صفحه هر کدام از ما به پدیده دفع ادرار به شکل واقعه ای که باید وجود داشته باشد عادت کرده ایم. اما اگر زمانی جریان ادرار قطع شود چه عواقبی خواهد داشت؟ اگر ادرار با شرایط غیر طبیعی برقرار شود چه مشکلی ایجبررسی موردفیزیولوژی کلیه|31012735|iuh|تحقیق, پزشکی, فیزیولوژی کلیه
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی موردفیزیولوژی کلیه وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

دانلود فایل کامل
در قالب فایل word و متشکل از 31 صفحه


هر کدام از ما به پدیده دفع ادرار به شکل واقعه ای که باید وجود داشته باشد عادت کرده ایم. اما اگر زمانی جریان ادرار قطع شود چه عواقبی خواهد داشت؟ اگر ادرار با شرایط غیر طبیعی برقرار شود چه مشکلی ایجاد خواهد شد؟

اولین نشانه های حیات در آب هایی پا به دنیای وجود گزاردند که پر از پتاسیم بود. این اشکال حیات به شکل مولکول هایی بودند که از توانایی پیچیده تر شدن و ذخیره کردن انرژی برخوردار بودند. محیط آب به خاطر توانایی های درونی مولکول آب برای این مولکول های اولیه زنده جایگاهی را فراهم می آورد که کنش و واکنش های لازم را با کمترین اتلاف و بدون نیاز به مقدار زیاد انرژی انجام می دادند. این مولکول ها دارای پیوندهای کو والانت، الکترواستاتیک، هیدروژنی و واندروالس بودند. میزان آب موجود در اطراف این مولکول ها بر عملکرد آن ها موثر بود. اتم های پتاسیم نیزدراین میان نقش تنظیمی به خود گرفتند. با تغییر اکوسیستم، سدیم از نظر فراوانی جای پتاسیم را به خود اختصاص داد. با توجه به جدول عناصرمندلیف می توان دریافت که اندازه اتم سدیم از اتم پتاسیم کوچک تر است اما به خاطر قدرت هیدراسیون بالاترسدیم، اتم هیدراته سدیم از اتم هیدراته پتاسیم بزرگتر بوده تعداد مولکول آب بیشتری را با خود حمل می کند.. از این رو جابجایی اتم های هیدراته سدیم در اطراف مولکول های زنده اولیه با تغییرات زیادی درتعداد مولکول های آب جابجا شده همراه بود، چرا که هر مولکول سدیم تعداد مولکول آب بیشتری را با خود جاجا می نمود. به وجود آمدن یک پرده محافظ به دور این مولکول ها به شکلی که جریان آب را به میزان دقیقی در اطراف آن ها حفظ و در همان حال غلظت سدیم را در حد کافی نگهدارد برای حفظ مولکول های زنده اولیه به صورت یک ضرورت درآمد.


مطالب دیگر:
📚خرید و دانلود کتاب اثر مرکب دارن هاردی نویسنده امریکایی و ناشر مجله موفقیت pdf📚خرید و دانلود کتاب اموزشی باز کردن داشبورد پژو ۲۰۶و پژو ۴۰۵ وزانتیا و پراید pdf📚خرید و دانلود کتاب هنر زن بودن اثر مارابل مورگال pdf📚خرید و دانلود کتاب آموزش مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به زبان++C به صورت pdf📚خرید و دانلود کتاب آموزش میکروکنترل AVR به صورت pdf📚خرید و دانلود کتاب آموزش روتوش حرفه ای در فوتوشاپ به زبان انگلیسی pdf📚خرید و دانلود کتاب اموزش نرم افزار متلب pdf📚خرید و دانلود مجموعه جزوات گردآوری شده آموزش فلوئنت و گمبیت و دینامیک سیالات محاسباتی pdf📚آموزش تولید جوراب نانو📚خرید و دانلود کتاب مردی به نام اوه اثر فردریک بکمن pdf روزنامه‌ی «اشپیگل» نوشته است: «کسی که از این رمان خوشش نیاید، بهتر است اصلا هیچ کتابی نخواند))📚خرید و دانلود کتاب اموزش گام به گام بورس pdf📚خرید و دانلود کتاب نقشه برداری مسیر pdf📚خرید و دانلود کتاب ارتعاشات پارسه ویژه آزمون ارشد pdf📚خرید و دانلود کتاب حل المسائل ارتعاشات مکانیکی تامسون pdf📚ید الله فوق ایدیهم کورل 12📚خرید و دانلود کتاب ارتعاشات مکانیکی ویرایش 5 نویسنده رائو به زبان انگلیسی pdf📚وکتور کورل 12📚دانلود کتاب شاقول و قانون ابن سینا📚کسب در آمد از اینترنت📚اگر آدم ها همدیگر را دوست بدارند📚کتاب مصور آموزش مبتدی زبان آلمانی - Spielerisch Deutsch lernen. Wortschatzerweiterung und Grammatik📚دانلود پاکدست کپسول 10 قانون موفقیت اثر استیو جابز📚دو هزار لغت مهم و کاربردی سوئدی با مثال و ترجمه انگلیسی📚کتاب حقوق اساسی همراه با نمونه سوالات کتاب و خلاصه ی درس برای دانشجویان دانشگاه پیام نور📚احداث نیروگاه برق خورشیدی خانگی 5 کیلوواتی