مبانی نظری حقوق قراردادها، قراردادها در اقتصاد اسلامی، بانکداری اسلامی، اصول حاكم بر بانكداري اسلامي-31012509

مبانی نظری و پیشینه تحقیق حقوق قراردادها، قراردادها در اقتصاد اسلامی، بانکداری اسلامی، اصول حاكم بر بانكداري اسلامي دارای 63 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نمبانی نظری حقوق قراردادها، قراردادها در اقتصاد اسلامی، بانکداری اسلامی، اصول حاكم بر بانكداري اسلامي|31012731|iuh|مبانی نظری حقوق قراردادها, قراردادها در اقتصاد اسلامی, بانکداری اسلامی, اصول حاكم بر بانكداري اسلامي ,مبانی نظری حقوق قراردادها, قراردادها در اقتصاد اسلامی,مبانی نظری حقوق قراردادها بانکداری اسلامی, اصول حاكم بر بانكداري اسلامي ,مبانی نظری
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مبانی نظری حقوق قراردادها، قراردادها در اقتصاد اسلامی، بانکداری اسلامی، اصول حاكم بر بانكداري اسلامي وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق حقوق قراردادها، قراردادها در اقتصاد اسلامی، بانکداری اسلامی، اصول حاكم بر بانكداري اسلامي
دارای 63 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

مقدمه 7
2-1حقوق قراردادها 8
2-1-1 نظریه چانه زنی : مقدمه ای برقراردادها 9
2-1-2 نظریه اقتصادی قرارداد 10
2-2قراردادها در اقتصاد اسلامی 18
2-2-1 اقسام قرارداد 19
2-2-2 شرایط قرارداد 19
2-2-3 قرارداد (عقد) 20
2-2-4 موضوع قرارداد 20
2-2-5 تعهدات طرفین قرارداد 21
2-2-6 انواع قراردادها: 21
2-2-6-1 بیع(لازم) 21
2-2-6-2 انواع بيع 23
2-2-6-2مضاربه (جایز) 27
2-2-6-3 قرارداد قرض(لازم) 28
2-2-6-4 جعاله (جایز) 29
2-2-6-5 شرکت (جایز) 31
2-2-6-8 مزارعه 35
2-2-6-9 مساقات 36
2-2-7 شرایط ضمن قرارداد 37
2-3بانکداری اسلامی 40
2-3-1 نظام بانكداري مبتني بر بهره (بانکداری متعارف) 40
2-3-2 انواع سپرده در بانكدارى بدون ربا 41
2-3-3 اثرات جایگزینى بانکداری بدون ربا به جای بانکداری متعارف(ربوی) 44
2-5-3-1کاهش هزینه‏هاى تولید 44
2-3-3-2 افزایش سرمایه‏گذارى 45
2-3-3-3 افزایش تولید و عرضه کل 47
2-3-3-5 بالا رفتن سطح اشتغال 47
2-3-3-5 کاهش سطح عمومى قیمت‏ها 47
2-3-3-6 عادلانه‏تر شدن توزیع درآمد 49
2-3-3-7 ثبات بیش‏تر اقتصادى 49
2-3-3-8 بالا رفتن سطح عمومى رفاه 50
2-3-3-9 همسویى منافع 50
2-3-3-10تطابق با عدل و قسط 50
2-3-3-11 ارزش یافتن نیروى انسانى 51
2-4 اصول حاكم بر بانكداري اسلامي 52
2-4-1 نفی غرر 53
2-4-2 اصل لزوم در عقود 54
2-4-3 نفی اکل مال به باطل 55
2-4-4 نفی ضرر 57
2-4-5 اصل العقود تابعه للقصود 58
2-4-6اصل ثبات مالکیت یا اصل تبعیت نما از اصل 58
2-4-7 مکاسب محرمه 59
2-4-8 ریسک و بازده 60
2-4-9 نفی اتلاف 61
2-4-10 نفی ربا 62
2-4-11 نفی حیله برای فرار از احکام شرعی 63


مقدمه
توسعه اقتصادی هر جامعه در گرو استفاده از سرمایه¬های داخلی و خارجی می¬باشد. سرمایه گذاری¬های مناسب در هر جامعه بخش مهمی از وظایف دولت¬ها و کلیه آحاد جامعه است. در هر اجتماعی دست کم دو گروه صاحب سرمایه وسرمایه گذار وجود دارند که می‌باید بین این دو گروه ارتباط منطقی برقرار گردد. در گروه صاحب سرمایه معمولا اشخاصی وجود دارند که سرمایه¬های نقدی و غیر نقدی در اختیار داشته ولی امکان به کارگیری آنها به دلایل مختلف از جمله کمبود سرمایه، عدم تخصص، عدم فرصت، پایین بودن ریسک پذیري، و بسیاری عوامل دیگر امکان وتوانایی استفاده از سرمایه یا پس¬اندازهای خود را در فعالیت‌های اقتصادی ندارند. و در گروه سرمایه¬گذار، بنگاههای اقتصادی قرار دارند که دارای تخصص و امکانات لازم برای به کارگیری سرمایه¬های راکد در فعالیت¬های اقتصادی هستند، اما ممکن است با کمبود منابع یا سرمایه برای سرمایه گذاری بلند مدت و یا کوتاه مدت مواجه باشند.شکل دهی و ایجاد این ارتباط در بازارهای سرمایه توسط بورس¬ها و کارگزاران و در بازارهای پولی و اعتیاری توسط موسسات تامین مالی از جمله بانک¬ها صورت می-گیرد و به علت شناخت مردم از بانک¬ها و اعتماد و اعتباری که آنها برای خود در دوران فعالیت کسب کرده¬اند، نقش کاملا پررنگ¬تری در این زمینه دارند.
بانک¬ها به منظور نزدیک¬تر نمودن وایجاد ارتباط بین این دو گروه وکاهش ریسک و افزایش بازدهی سرمایه¬گذاری¬ها، برنامه¬ریزی نموده وباایجاد انگیزه¬های تشویقی تمایل صاحبان سرمایه را به پس انداز افزایش می¬دهند و از سوی دیگر با شناخت بنگاه¬های اقتصادی سرمایه گذار وامکانات وتخصص آنان، امکانات سرمایه گذاری را برای ایشان فراهم می نماید، و بدین صورت با ایجاد یک نقش واسطه¬گری سعی در به کارگیری سرمایه های راکد به منظور رشد و سلامت اقتصادکشور و در چارچوب سیاست های تدوینی وهمچنین بازدهی مناسب برای سرمایه گزاران وصاحبان سرمایه رافراهم می سازند.
در کشور ایران با تغییرات شکل گرفته در نحوه¬ی فعالیت بانک¬ها از ابتدای
سال 1363 و در نتیجه حذف ربا و جایگزینی سود در فعالیت¬های بانکی تغییرات اساسی در چگونگی تجهیز منابع یا گردآوری¬های سپرده¬ها و تخصیص منابع یا اعطای تسهیلات به منظور انجام سرمایه¬گذاری¬ها (کوتاه¬مدت، میان¬مدت، بلند¬مدت) شکل گرفته است، به گونه¬ای که می¬تواند یک ارتباط منطقی بین صاحبان سرمایه یا سپرده¬گذاران و متقاضیان سرمایه-گذاری بوجود آورد. (جمشیدی، 1390) در این بین قراردادهایی وجود دارند که بین بانک و سرمایه¬گذار و بانک با متقاضی منعقد می¬شود و براساس آن گردآوری منابع وتخصیص منابع صورت می¬گیرد.
این فصل شامل چهار بخش اصلی است بخش اول به قراردادها و حقوق قراردادها می‌پردازد. بخش دوم به بانکداری اسلامی می¬پردازند، بخش سوم به قراردادها در اقتصاد اسلامی پرداخته شده و در بخش چهارم به اصول قراردادها پرداخته شده است. از نظریه چانه¬زنی و نظریه اقتصادی قراردادها ویژگی¬های کارایی¬بخش استخراج می¬شوند که به صورت یک جدول ارائه می¬شوند و حر قرارداد با این جدول بررسی می¬شود.

2-1حقوق قراردادها
در این قسمت به مباحثی از حقوق قراردادها می¬پردازیم که جزء اصول قراردادها نیز می‌باشند، در ابتدا باید بیان کنیم که دو سؤال اساسی در حقوق قرار داد وجود دارد یکی ((چه تعهداتی الزام¬آوار هستند؟)) ودیگری ((جبران خسارت نقض تعهدات الزام آور از چه طریقی است؟)). دادگاهها در زمان تصمیم گیری در خصوص اختلافات قراردادی و قانون گذاران هنگام مباحثه در خصوص لوایح به منظور قانونمند کردن قراردادها، با این سوالات مواجه می‌شوند.
یک نظریه حقوق قراردادها می بایست دادگاهها ، قانون گذاران و اشخاص خصوصی وکلای آنان را (که به دنبال انعقاد قرار داد یا تصمیم گیری در زمینه اجرا یا نقض تعهدات هستند )، با پاسخ به این سوالات راهنمائی کند. در واقع این دو مورد از ویژگی¬های بارز یک قرارداد می¬باشند که در ادامه شرح داده خواهند شد و به دنبال آنها تا پایان این بخش ویژگی‌های یک قرارداد بیان و بررسی می¬¬شوند.


مطالب دیگر:
📚بررسی اقدامات تامینی و تربیتی📚ایکائو📚بررسی آسیب شناسی مبارزه با جرائم مواد مخدر در ایران📚بررسی جایگاه دیوان عالی کشور در نظام حقوقی ایران📚بررسی حدود و اختیارات و وظایف شورای نگهبان📚بررسی ساختاری تفاوت دیه زن و مرد در قانون جزایی ایران📚بررسی صلاحیت تکمیلی دیوان بین المللی دادگستری در توسعه حقوق بین الملل📚بررسی فرزند خواندگی در حقوق ایرن📚بررسی فصل 14 قانون خدمات کشوری و قانون استخدام کشوری📚بررسی ماهیت و جایگاه و آثار خطر در مسئولیت مدنی📚بررسی ماهیت و شرایط فعل زیانبار در مسئولیت مدنی📚بررسی وضعیت اقتصادی فقرا و ثروتمندان شهر شیراز با جرایم ارتکابی📚بررسی جرم سیاسی در حقوق ایران📚بررسی صدور جرم كارت پایان خدمت متقلبانه📚بررسی تابعیت در حقوق بین المللی خصوصی استرالیا📚بررسی تاثیر حذف یا احیا دادسرا در اطاله یا تریع در دادرسی📚بررسی تأثیر طلاق بر وقوع بزهکاری📚تاثیر فساد بر اقتصاد با تاكید بر جرم اختلاس و كمردرد📚مقاوم سازی خمشی تیرهای بتن مسلح مقاومت بالا توسط ورقهای FRP📚مقاله آموزشی ورزش در اسلام📚مقاله آموزشی اهمیت و تاثیر ورزش در نشاط و موفقیت📚مقاله آموزشی ورزش و اهمیت آن در روان درمانی📚مقاله آموزشی بازی های محلی استان بوشهر📚مقاله آموزشی آشنایی با سونا📚مقاله آموزشی تاریخچه تفنگ های تک تیرانداز