مبانی نظری تعاریف سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های اندازه گیری آنها-31012506

مبانی نظری تعاریف سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های اندازه گیری آنها دارای 46 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهمبانی نظری تعاریف سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های اندازه گیری آنها|31012728|iuh|مبانی نظری تعاریف سرمایه, سرمایه ی انسانی, سرمایه ی اجتماعی و شاخص های ,مبانی نظری تعاریف سرمایه, سرمایه ی انسانی, سرمایه ی اجتماعی ,مبانی نظری, تعاریف سرمایه, سرمایه ی انسانی, سرمایه ی اجتماعی, شاخص های ,مبانی نظری تعاریف سرمایه, سرمایه
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مبانی نظری تعاریف سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های اندازه گیری آنها وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

مبانی نظری تعاریف سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های اندازه گیری آنها دارای 46 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

3-1: مقدمه 34
3-2: تعاریف سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های
اندازه گیری آنها 35
3-2-1: تعریف سرمایه 35
3-2-2: تعریف سرمایه ی انسانی 35
3-2-3: شاخص های اندازه گیری سرمایه ی انسانی 37
3-2-4: تعریف سرمایه ی اجتماعی 38
3-2-5: جنبه های سرمایه ی اجتماعی 41
3-2-6: سطوح سرمایه ی اجتماعی 42
3-2-7: وجه منفی سرمایه ی اجتماعی 43
3-2-8: شاخص های اندازه گیری سرمایه ی اجتماعی 43
3-2-9: تفاوت سرمایه ی اجتماعی با سرمایه ی های دیگر 52
3-2-10: وجه تمایز سرمایه ی انسانی و سرمایه ی اجتماعی 52
3-3: مبانی نظری ارتباط بین متغیرها 54
3-3-1: تأثیر سرمایه ی اجتماعی بر سرمایه ی انسانی 54
3-3-2: تأثیر سرمایه ی انسانی بر سرمایه ی اجتماعی 60
3-3-3: تأثیر سرمایه ی انسانی بر رشد اقتصادی 65
3-3-4: تأثیر سرمایه ی اجتماعی بر رشد اقتصادی 66
3-3-5: سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و رشد اقتصادی 68
3-4: روش شناسی اقتصاد سنجی 69
3-4-1: مقدمه 69
3-4-1-1: مفهوم مانایی 69
3-4-1-2: آزمون ریشه ی واحد زیوت-اندریوز 69
3-4-1-3: آزمون علیت بر اساس تخمین خود رگرسیون برداری 72

3-1- مقدمه

موضوع سرمایه ی اجتماعی از دهه ی 1990 میلادی به بعد مورد توجه قرار گرفت و نمی توان ادعا کرد که سرمایه ی اجتماعی می تواند به تنهایی تمام تغییرات حوزه های فعالیت یک جامعه را تعیین کند، ولی نمی توان اهمیت این عامل را در بین سایر عوامل نادیده گرفت. در این امر مطالعات زیادی انجام شده است و محققین بسیاری به این نتیجه رسیده اند که ابزارها و منابع غیر پولی یا غیر مادی مانند ارتباطات، شبکه های اجتماعی و نفوذ اجتماعی می توانند مانند ابزارهای مادی، خوب عمل کنند و در زمینه ی پیشرفت یک جامعه کارا باشند.
در حالی که سرمایه ی اقتصادی را در حساب بانکی افراد می توان یافت و سرمایه ی انسانی در درون ذهن افراد قرار دارد، سرمایه ی اجتماعی در درون ساختار روابط افراد نهفته می باشد.
بنابراین می توان گفت که علاوه بر سرمایه ی های فیزیکی و انسانی، ساختار اجتماعی یکی از تعیین کننده های مهم ارتقای بهره وری فعالیت های اقتصادی است.
سرمایه ی انسانی و سرمایه ی اجتماعی متغیرهای کیفی هستند و تعاریف مختلفی برای این دو مقوله وجود دارد و این مسئله به پیچیدگی موضوع و اندازه گیری آن دامن می زند ولی اندازه گیری آن ها را غیر ممکن نمی سازد.
اندازه گیری سرمایه ی اجتماعی و سرمایه ی انسانی از اهداف این مطالعه نمی باشد اما در ابتدای این فصل در صدد این هستیم که به اختصار به تعریف مفهوم و شاخص های سرمایه ی انسانی و سرمایه ی اجتماعی بپردازیم.

3-2- تعاریف سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و
شاخص های اندازه گیری آن ها

در این بخش به اختصار به تعاریف مربوط به سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های اندازه گیری آن ها می پردازیم.

3-2-1- تعریف سرمایه
سرمایه، وجه نقد یا کالایی است که برای ایجاد درآمد از طریق سرمایه گذاری در یک کسب و کار یا در یک دارایی درآمدزای دیگری مورد استفاده قرار می گیرد (بلاک ، 2003: 46).
همچنین علاوه بر این تعریف می توان گفت سرمایه، منابعی است که برای خلق منابع جدید دریک مقطع زمانی بکار گرفته می شود.
در تعریف دیگر، سرمایه، هر نوع دارایی است که قابلیت تولید را ایجاد کند و چند نوع سرمایه وجود دارد:
1- سرمایه ی فیزیکی 2- سرمایه ی انسانی 3- سرمایه ی اجتماعی
سرمایه ی فیزیکی مربوط به کارخانه، ماشین آلات و دیگر دارایی ها می شود و شامل
سرمایه ی طبیعی مانند آب و هوای پاک و دیگر منابع طبیعی و سرمایه ی مالی مانند وجه نقد (سرمایه ی پولی) و سرمایه گذاری در انواع دیگر سرمایه ها هم می باشد و سایر موارد در ادامه توضیح داده خواهد شد.

3-2-2-تعریف سرمایه ی انسانی
تا دهه ی 1950 و اوایل دهه ی 1960، معمولاً آنچه به عنوان ثروت ملل در نظر گرفته می شد عبارت از انباشت سرمایه ی فیزیکی بود و سرمایه ی فیزیکی یکی از تعیین کننده های مهم رشد اقتصادی محسوب می شد. اما بعد از آن علاوه بر کیفیت ابزارها و ماشین آلات، بهره وری نیروی کار مورد توجه قرار گرفت. به همین منظور سیمون کوزنتس بیان می کند که سرمایه ی یک کشور صنعتی پیشرفته، فقط ابزارها و ادوات صنعتی آن کشور نیست بلکه اندوخته ی دانش هایی است که از آزمایش ها بدست آمده و کارآموختگی افراد آن کشور برای به کار بردن این دانش هاست (سبحانی، 1371 به نقل از صادقی و عماد زاده، 1382: 81).
استدلال این دانشمندان این می باشد که افزایش سطح آموزشی، تولید را بالا می برد و به ازای هر دلار اضافی سرمایه گذاری شده، تولید ناخالص ملی تقریباً به اندازه نرخ بازده ی آموزشی ضرب در سهم نیروی کار در تولید ناخالص ملی افزایش می یابد.
سرمایه ی انسانی به عنوان یکی از منابع توسعه ی اقتصادی از مدت ها پیش وارد مباحث اقتصادی شد و آدام اسمیت اولین اقتصاددان کلاسیکی بود که انسان ها را در ذات خود منابع کمیاب اقتصادی خوانده است و بر این باور است که انسان ها با آموزش تبدیل به سرمایه می شوند.


مطالب دیگر:
📖تحقیق درباره کلسیم 📖تحقیق درباره گياهشناسي و زيست‌شناسي 📖تحقیق درباره تعریف گلخانه📖تحقیق درباره راز آفرینش 📖تحقیق درباره گل کلم 📖تحقیق درباره اسپرانتو و گفتگوی تمدن‌ها📖تحقیق درباره گسترش مديريت کشاورزي📖تحقیق درباره گزيده‌اي از پاسخهاي استاد مطهري در رابطه با مسأله حجاب📖تحقیق درباره گزارش مقدماتي تأسيسات الكتريكي موزه فرش📖تحقیق درباره گزارش عملي آب و خاك📖تحقیق درباره گرمايش القايي 📖تحقیق درباره گرما📖تحقیق درباره گرافیک رایانه‌ای📖تحقیق درباره مقاله کد الکترونیکی محصول (EPC) ، استانداردها و شبکه جهانی آن📖تحقیق درباره گاورنر📖تحقیق درباره کاغذ و مقوا📖تحقیق درباره کاغذ سازي 📖تحقیق درباره کارشناسي تغذيه 📖تحقیق درباره کارت صدا 📖تحقیق درباره کاربرد غير مجاز داروها در ورزش(دوپينگ)📖تحقیق درباره راه‌اندازی یک سرور 📖پاورپوینت صنعت حمل و نقل هوایی📖ورزش معلولین بینایی - پروژه پاورپوینت📖شاهکار رنزو پیانو(Jean-Marie Tjibaou Cultural Center)📖پاورپوینت تأملی بــر اصــول بلنـد مرتبـــه سازی در نواحی ساحلی با تأکيد بر استان مازندران