بررسی بیماری سالک و انواع و مبارزه با آن-30017483

فرمت فایل: word تعداد صفحات: 10 سالك بیماری عفونی پوستی بدون درد و تب است كه ضایعه آن حدود یك سال طول می كشد و سپس بهبود می یابد، و جای زخم بر جای می گذارد.این بیماری از دیر باز در كشور ما به صورت بومی وجود داشته ودر بسیاری از مناطق استان خراسان نیز بررسی بیماری سالک و انواع و مبارزه با آن|30017705|iuh|بررسی بیماری سالک و انواع و مبارزه با آن
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی بیماری سالک و انواع و مبارزه با آن وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 10

سالك بیماری عفونی پوستی بدون درد و تب است كه ضایعه آن حدود یك سال طول می كشد و سپس بهبود می یابد، و جای زخم بر جای می گذارد.این بیماری از دیر باز در كشور ما به صورت بومی وجود داشته ودر بسیاری از مناطق استان خراسان نیز مشاهده می گردد. عامل ایجاد سالك لیشمانیا نامیده می شود كه یك موجود تك سلولی است. (جزء باكتریها نیست.) لیشمانیا در بدن موش زندگی می كند. یك نوع پشه بسیار كوچك به نام پشه خاكی موش را می گزند و این انگل وارد بدن پشه می شود. این پشه كوچك كه قدرت پرواز زیادی هم ندارد چنانچه شخصی را نیش بزند، این موجود تك سلولی یعنی لیشمانیا وارد پوست شخص شده و بیماری سالك را به وجود می آورد. سالك بدو صورت خشك و مرطوب دیده می شود. طول پشه خاكی حدود 3 2 میلی متر است.بنابراین از توری های با قطر بیش از یك میلی متر عبور می كند.پشه پروازهای كوتاه داشته وحداكثر تا ارتفاع 2 1 متر بصورت جهشی پروازمی كند.بیشترین فعالیت پشه هنگام غروب وبعد ازان بوده كه از خون انسان وسایرحیوانات وخصوصا زخم های سالكی تغذیه می كند وپس از حدودیك هفته می تواندعامل بیماری را به دیگری انتقال دهد.بیشترین انتقال در فصول گرم سال صورت می گیرد.

انواع سالكسالك خشك یا نوع شهری در بهار و اوایل تابستان شیوع دارد. ابتدا محل گزش پشه خاكی، بصورت یك برجستگی كوچك روی پوست است ولی بعدا“بصورت زخم در آمده كه قطر آن به چند سانتیمتر هم ممكن است برسد. پس از حدود یك سال این ضایعه خوب شده و جای زخم (جای سالك) از خود به یادگار می گذارد. چون پشه خاكی بیشتر صورت و دستها را كه در معرض اوست نیش می زند. محل سالك بیشتر در این مناطق است. مخزن بیماری در نوع شهری انسان است وسگ نیز بطور اتفاقی مبتلا ومی تواند به عنوان مخزن عمل نماید.در نوع روستایی یا سالك مرطوب محل ضایعه بیشتر در اندامها است و ضایعه پوستی ترشح زیادی دارد و سطح آن خشك نیست. البته سالك انواع مختلف دیگری هم دارد. اگر كسی سالك مرطوب گرفت پس از بهبودی فقط مصونیت به سالك مرطوب و سالك خشك پیدا می كند ولی چنانچه سالك خشك گرفت. پس از بهبودی فقط مصونیت به سالك خشك دارد. مخزن اصلی بیماری سالك روستایی جوندگان از جمله موشهای صحرایی می باشند.مطالب دیگر:
📃آشنائي با الگوريتم¬هاي ژنتيک و بررسي مزايا و معايب آن📃بررسي شبکه هاي عصبي و الگوريتم ژنتيک و الگوريتم مورچگان📃بررسي پروتکل RADIUS و سرويس دهنده IAS📃بررسي اصول VPN📃مروري بر مقاهيم و گرامر و جايگاه نکنولوژي XSD و بررسي انواع داده ساده ( simple type ) و مرکب ( c📃بررسي شبکه vpn و عناصر تشکيل دهنده و امنيت آن📃بررسي وايمکس و نسخه ها و تجهيزات آن📃بررسي XML و استانداردها و اهميت آن📃بررسي XPath و مفاهيم و اهداف آن📃بررسي XSLT و پردازنده آن و مروري بر تبديل يک سند XML بوسيله XSLT📃بررسي نيوتن و زندگي و فعاليتهاي علمي او📃بررسي فن آوري اطلاعات و ارتباطات و زيرساخت آن و بررسي تفاوت بين اطلاعات و دانش📃بررسي مفاهيم و چگونگي واکنش هاي شيميائي در چرخه ي سوخت هسته اي📃بررسي شطرنج و آموزش تاکتيک هاي بازي شطرنج📃بررسي درها و درهاي اتوماتيك و انواع و مزاياي آنها و مروري بر پنجره هاي کشويي📃بررسي وات متر (مولتي متر) و طرز کار آن و مروري بر انواع تستهاي مقاومت و خازن و ديود📃مطالعه و بررسي سيستم‌ ها و مدلها و بررسي شبيه‌ سازي‌📃بررسي پمپها و تاريخچه و انواع و کاربرد آنها📃بررسي خط و زبان عربي و ريشه و تايخچه آن و بررسي تاثير آن بر خط و زبان ايراني📃بررسي تئوريها و نظريه پردازي روابط انساني بين الملل📃مروري بر قانون ملي شدن صنعت نفت و اهميت و تاريخچه و تصويب آن📃– پياده سازي و ارزيابي الگوريتمها و سير تكاملي و انواع زبانهاي برنامه نويسي📃بررسي تعريف و تاريخچه مديريت تلفيقي آفات(IPM) و مروري بر مولفه هاي پياده سازي و روش هاي بکارگيري📃بررسي سازمان تامين اجتماعي و تاريخچه و خدمات آن📃بررسي سيستمهاي بازيافت مواد و انرژي