بررسی و مطالعه ساختار های سالم شهر سازی-30015383

فرمت فایل: word تعداد صفحات: 14 مقدمه شبکه حمل و نقل مسکن انرژی مبلمان مقدمه: سلامت شهری همانند سلامت جسمی از اعتبار و اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که همانند آفتابی ماند اگر جلوگیری شود همه گیر شد و ممکن است به سختی درمان شود و سلامت شهری از مرجعیتبررسی و مطالعه ساختار های سالم شهر سازی|30015605|iuh|بررسی و مطالعه ساختار های سالم شهر سازی
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی و مطالعه ساختار های سالم شهر سازی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 14مقدمهشبکه حمل و نقلمسکنانرژیمبلمان

مقدمه:سلامت شهری همانند سلامت جسمی از اعتبار و اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که همانند آفتابی ماند اگر جلوگیری شود همه گیر شد و ممکن است به سختی درمان شود و سلامت شهری از مرجعیت اهمیت دارد.به دلیل اینکه سلامت شهری حفظ و رعایت شود مشکلاتی از بابت تردد، سکونت، تولید، مطالعه و تحقیق، کسب درآمد و غیره از بین می رود و زندگی سالمی را می توان برای نسلهای بعد در نظر داشت پس برنامه ریزی بلند مدت و دوری از برنامه های مقطعی و گذرا می توان امیدوار شد که فرزندان ما خواهند توانست به آسایش بهتری دسترسی پیدا کنند.

محور همایش:(زیر ساخت ها و تاسیسات شهری)شبکه ی حمل و نقل، از موارد مهم تاسیسات شهری می باشد چرا که با طراحی درست و منسجم خواهد توانست تاثیر زیادی داشته باشد. با اضافه کردن ناوگان درون شهری تنها شاید مشکل حمل و نقل و مسافر و غیره حل شود ولی صدمات دیگری نیز به دنبال دارد اگر خدا هان این باشیم که شبکه ی حمل و نقل اصولی در هر شهری اعم از کوچک و بزرگ داشته باشیم می توان با طراحی اصول مانند حذف ترافیک در چهار راه، و میاد ین عبور و مرور انجام چگونگی کار به این صورت است.به جای تعیین مسئولیتی سنگیت برای یک مامور یا سرباز راهنمایی و رانندگی انجام طرح زیر گذر و پل های هوایی و تعیین مسیری مجزا برای موتور سیکلت ها تا حد زیادی از ترافیک را کاهش داد. برنامه ریزی طوری انجام شود که از تک سر نشینی در صورت عدم انجام کارهای اداری یا کارهای غیر ضروری جلوگیری شود . حتی برای موتور سیکلت ها قانونی وضع شود که در ساعاتی معین (آن هم افرادی که باعث آزاد و اذیت شهروندان هستند.) در داخل شهرها تردد نمایند، پس می توانیم با توجه به استعداد و کشش هر شهری اقدامات اساسی داشته باشیم.

مسکن:از موارد بسیار مهم در زیر ساخت های شهری می باشد. اگر بخواهیم با توجه به روش کشورهای اروپایی پیش برویم نمی توانیم موفق باشیم با توجه به جمعیت کشورهای اروپایی و مسکن شهری تفاوت زیادی به با کشور ما دارد. برای اینکه می توان در کشوری مانند یروکسل در پایتخت آن شاید جمعیت بیشتر از سه یا چهار میلیون نباشد در حالی که در کشورمان در شهری مانند تبریز یا اصفهان یا شیراز از و یا شهرهای بزرگ دیگر جمعیت بیداد می کند جان با توجه به انفجار جمعیت آیا صحیح خواهد بود که در طراحی مسکن از جمعیت صرف نظر کرده و ایده های چند کارشناس را در هر شهری اجرا نمائیم. حال روشی به نظر می رسد در صورت اجرا می تواند تا اندازه ای زیادی نتایج مثبتی داشته باشد.اولین گام باید محل سکونت دائم که به نوعی از بین رفته یا فرسوده است بها داده شود به این صورت با تشویق افراد به ساخت و ساز جدید با حفظ اصول شهر سازی که تعریف شده است.